Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma uygulaması çeşitli nedenler ile renk değişikliğine maruz kalmış ve sararmış dişlerin rengini kişiye özel olarak birkaç ton açmak için uygulanan estetik diş hekimliği uygulamasıdır.

Bireyin alışkanlıklarına bağlı olarak dişler doğal renklerini kullanılan çay, kahve sigara etkisiyle kaybedebilirler. Diş beyazlatma uygulamasında, dişin mine ve dentin tabakalarına nüfuz edilerek bu bölgelerde oluşan renklenmeler kaldırılıp, dişin rengi istenilen tona kadar beyazlatılabilmesi mümkündür.

Diş Beyazlatma Çeşitleri

İki çeşit beyazlatma işlemi vardır.

1- Office Bleaching (Diş Kliniğinde Diş Beyazlatma)

Klinikte diş beyazlatma uygulamasında yaygın olarak kullanılan hidrojen peroksit içerikli diş beyazlatma ajanı dişlerin dış yüzeylerine diş hekimi tarafından uygulanır. Dişe sürülen beyazlatıcı maddenin üzerine beyazlatmayı hızlandıran bir ışın uygulanır. Uygulanan ışın kaynağı sayesinde dişlerde beyazlık temin edilir.

2- Home Bleaching (Evde Diş Beyazlatma)

Hasta ağzından alınan ölçülere göre hazırlanan plaklar günde bir kaç saat takılarak beyazlatma işlemini evde uygulanabilmektedir. Dişhekimi tarafından  önerilen miktardaki beyazlatma jeli plağın dişlerin ön yüzüne bakan kısmına konulur ve daha

Evde Diş Beyazlatma

Detaylı Bilgi Formu

Güvenlik Kodu | Değiştir